TartalomTartalom Intézkedések Keleti partnerségA keleti partnerség arra irányul, hogy az EU megerősítse kapcsolatait hat keleti szomszédjával: Azerbajdzsánnal, Belarusszal, Grúziával, Moldovával, Örményországgal és Ukrajnával. Déli szomszédságA déli szomszédsággal folytatott együttműködésben tíz partnerország vesz részt: Algéria, Egyiptom, Izrael, Jordánia, Libanon, Líbia, Marokkó, Palesztina*, Szíria és Tunézia. Együttműködés az EU külső határai mentén fekvő országokkalA határokon átívelő együttműködés támogatja a fenntartható fejlődést az EU külső határai mentén, hozzájárul az életszínvonalbeli különbségek csökkentéséhez, és elősegíti a közös kihívások kezelését. Az EU összes szomszédos országára kiterjedő együttműködésA kétoldalú és a regionális együttműködési programok kiegészítéseként az EU az összes szomszédos országra kiterjedően is létrehozott együttműködési programokat, mivel egyes támogatási tevékenységeket hatékonyabban és rugalmasabban lehet irányítani interregionális szinten. Célkitűzések a szomszédos országok stabilitásának javítása a következők révén: gazdasági fejlődés, foglalkoztathatóság és ifjúságügy, közlekedési és energetikai összeköttetések, migráció, mobilitás és biztonság a jó kormányzás, a demokrácia, a jogállamiság és az emberi jogok jelentette uniós alapértékek előmozdítása a regionális szintű együttműködés elősegítése: keleti partnerség, Unió a Mediterrán Térségért Háttér Az európai szomszédságpolitika keretet biztosít ahhoz, hogy az EU hatékonyabb és szorosabb partnerségi kapcsolatot építsen ki keleti és déli szomszédaival. Az együttműködés alapját a közös érdekek és a két fél által meghozott intézkedések képezik. Az Európai Szomszédsági Támogatási Eszköz forrásaiból nyújtott pénzügyi támogatás segítségével az EU előmozdítja a térségbeli stabilitást és az érintett országokkal folytatott együttműködést. Dokumentumok 2018. JANUÁR 9.Review of the European neighbourhood policy Kapcsolódó weboldalak Szervezeti egységek: Európai szomszédságpolitika és csatlakozási tárgyalások; Európai Külügyi Szolgálat Kapcsolódó linkek Európai szomszédságpolitika és csatlakozási tárgyalások
Keleti partnerségA keleti partnerség arra irányul, hogy az EU megerősítse kapcsolatait hat keleti szomszédjával: Azerbajdzsánnal, Belarusszal, Grúziával, Moldovával, Örményországgal és Ukrajnával.
Déli szomszédságA déli szomszédsággal folytatott együttműködésben tíz partnerország vesz részt: Algéria, Egyiptom, Izrael, Jordánia, Libanon, Líbia, Marokkó, Palesztina*, Szíria és Tunézia.
Együttműködés az EU külső határai mentén fekvő országokkalA határokon átívelő együttműködés támogatja a fenntartható fejlődést az EU külső határai mentén, hozzájárul az életszínvonalbeli különbségek csökkentéséhez, és elősegíti a közös kihívások kezelését.
Az EU összes szomszédos országára kiterjedő együttműködésA kétoldalú és a regionális együttműködési programok kiegészítéseként az EU az összes szomszédos országra kiterjedően is létrehozott együttműködési programokat, mivel egyes támogatási tevékenységeket hatékonyabban és rugalmasabban lehet irányítani interregionális szinten.