Pereiti prie pagrindinio turinio

Konferencija dėl Europos ateities

Kokia buvo pradžia?

Konferencija dėl Europos ateities buvo piliečių inicijuotų debatų ir diskusijų, kurie suteikė galimybę asmenims visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų bendrą ateitį, ciklas, vykęs nuo 2021 m. balandžio mėn. iki 2022 m. gegužės mėn.

Tai buvo pirmoji tokio pobūdžio konferencija, kuria užtikrintas svarbus Europos masto demokratinis procesas: piliečių inicijuotose diskusijose žmonėms visoje Europoje suteikta galimybė dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų bendrą ateitį. Tam buvo pasitelkta novatoriška daugiakalbė skaitmeninė platforma, kurioje bet kuris europietis galėjo dalytis idėjomis, ir nacionaliniai bei Europos piliečių forumai.

Platformoje apsilankė daugiau kaip 5 mln. lankytojų, o renginiai pritraukė daugiau kaip 700 000 dalyvių. Konferencija sėkmingai tapo viešu forumu, kuriame su piliečiais vyko atviros, įtraukios ir skaidrios diskusijos įvairių svarbių prioritetinių klausimų ir problemų temomis.

Daugiau informacijos apie Konferenciją dėl Europos ateities (archyvas)

Galutinės ataskaitos ir pasiūlymai

Po išskirtinių, ištisus metus trukusių diskusijų, apmąstymų ir visos Europos piliečių bendro darbo svarstant, kokioje Europoje norėtume gyventi, 2022 m. gegužės 9 d. – Europos dieną – Strasbūre Konferencija dėl Europos ateities oficialiai užbaigta. Tą dieną Konferencijos vykdomosios valdybos bendrapirmininkiai Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos pirmininkams pateikė galutinę ataskaitą, kurioje išdėstyti 49 pasiūlymai.  

Šiuose pasiūlymuose aptariamos devynios temos: klimato kaita ir aplinka; sveikata; tvirtesnė ekonomika, didesnis socialinis teisingumas ir aktyvesnis darbo vietų kūrimas; ES pasaulyje; vertybės ir teisės, teisinė valstybė, saugumas; skaitmeninė transformacija; Europos demokratija; migracija; švietimas, kultūra, jaunimas ir sportas. Apibrėžti bendrieji tikslai ir numatyta daugiau kaip 300 konkrečių priemonių; trys institucijos dabar nagrinėja, kaip veiksmingai, pagal savo kompetencijos sritis ir laikantis Sutarčių, juos įgyvendinti.

Tolesnė Komisijos veikla, kuria atsižvelgiama į Konferencijos rezultatus

Birželio 17 d. Komisija paskelbė komunikatą, kuriame pateikiamas išsamus tolesnių veiksmų, susijusių su Konferencijos pasiūlymais, įvertinimas. Jame apžvelgiami tolesni veiksmai siekiant kuo geriau atsižvelgti į Konferencijos rezultatus ir stiprinti dalyvaujamąją demokratiją Europos Sąjungos politikos ir teisėkūros srityje. Pavyzdžiui, remdamasi Europos piliečių forumų sėkme, Komisija, prieš pateikdama pasiūlymus dėl svarbių teisės aktų, sudarys šioms grupėms galimybę juos apsvarstyti ir teikti rekomendacijas – taip atsižvelgiama į platesnio politikos formavimo ir geresnio reglamentavimo principus. Komisija organizuoja pirmą naujos kartos piliečių forumą, kuriame bus aptarta, kaip sustiprinti maisto švaistymo mažinimo ES veiksmus.

Europos piliečių forumai

Pirmininkė U. von der Leyen 2022 m. rugsėjo mėn. pranešime apie Sąjungos padėtį ir prie jo pridėtame ketinimų rašte paskelbė pirmąjį naujų pasiūlymų rinkinį. Šie pasiūlymai įtraukti ir į 2023 m. Komisijos darbo programą. Siekiant informuoti Konferencijoje dalyvavusius piliečius ir neprarasti įgyto pagreičio, 2022 m. gruodžio mėn. surengtas grįžtamosios informacijos renginys. Jis suteikė galimybę paaiškinti piliečiams, kaip trys ES institucijos vykdo tolesnę veiklą, susijusią su Konferencijos pasiūlymais.

Apie Konferenciją

       
President von der Leyen
Pasakėte, kad norite kurti geresnę ateitį įgyvendindami svarbiausius praeityje duotus pažadus. Tai pažadai siekti taikos ir klestėjimo, teisingumo ir pažangos; socialinės ir tvarios Europos, kurioje būtume rūpestingi ir drąsūs. Pasakėte, kuria kryptimi turėtų judėti Europa. Dabar metas veikti mums – turime rasti tiesiausią kelią, pasinaudodami visomis galimomis Sutarčių nuostatomis arba, prireikus, keisdami Sutartis.

Ursula von der Leyen, Europos Komisijos Pirmininkė

Suteikti europiečiams daugiau galimybių išsakyti nuomonę apie tai, ką ir kaip Europos Sąjunga turi daryti jų labui, yra vienas iš Pirmininkės Ursulos von der Leyen įsipareigojimų. Dalyvauti galėjo visi europiečiai, kas ir kur jie bebūtų.

Konferencijos tikslas buvo atsižvelgti į mūsų įvairovę ir užtikrinti, kad Europa būtų kuriama ne vien sostinėse, o pasiekiant visus ES kampelius ir stiprinant europiečių ir jiems tarnaujančių institucijų ryšį. Tai buvo daroma visoje ES organizuojant daug su Konferencija susijusių renginių bei debatų, taip pat pasitelkiant interaktyvią daugiakalbę skaitmeninę platformą. Tai pavyko: iki 2022 m. gegužės mėn. platformoje apsilankė beveik 5 mln. atskirų lankytojų, o daugiau kaip 50 000 aktyvių dalyvių dalyvavo 18 000 diskusijų ir daugiau kaip 6 500 registruotų renginių.  

Dalyvauti ir dalytis idėjomis buvo ypač kviečiami jaunuoliai. Europos, nacionalinės, regionų ir vietos valdžios institucijos, pilietinės visuomenės ir kitos organizacijos taip pat galėtų organizuoti renginius, kad įtrauktų kuo daugiau žmonių.

Vaizdo siužetai

Konferencijos apžvalga

 

Europos forumų dalyvių patirtis

 

Naujausia informacija

Dokumentai

 

2022 M. BIRŽELIO 17 D.
Communication on the Conference on the Future of Europe

 

2022 M. BIRŽELIO 17 D.
Annex to the Communication on the Conference on the Future of Europe

 

2022 M. GEGUŽĖS 13 D.
Factsheet - Conference on the Future of Europe - Report on the final outcome

 

2022 M. GEGUŽĖS 9 D.
Conference on the Future of Europe: Report on the final outcome

 

2021 M. KOVO 8 D.
BENDRA DEKLARACIJA DĖL KONFERENCIJOS DĖL EUROPOS ATEITIES

 

2020 M. SAUSIO 22 D.
Communication: Shaping the Conference on the Future of Europe

 

Informacijos suvestinės

2021 M. BIRŽELIO 10 D.
Factsheet - Conference Roll-out

 

2021 M. BIRŽELIO 10 D.
Factsheet - Digital Platform
OSZAR »